פילטר לג'קוזיפילטר לג’קוזי – ספא

מערכת הסינון והניקוי פילטר לג’קוזי

פילטר לג’קוזי. מערכות ג’קוזי לגינה דורשות תחזוק וניקוי עקבי. ברוב מערכות הג’קוזי ישנם מערכות סינון אוטומטיות אשר אחראיות על סינון המים. מים מאוזנים ונקיים תורמים לתוחלת החיים של מערכת הספא וגם לבריאות המשפחה.

הניקוי הראשוני של הג’קוזי מתחיל בפילטר לג’קוזי, בג’קוזי לגינה חשוב להשקיע בסננים איכותיים אשר לוכדים כמה שיותר לכלוך ובקטריות. המטרה של הסננים היא לשמור על מים נקיים ולבצע את פעולת ניקוי המים באופן שוטף ללא קשר לחומרים אשר חובה להוסיף למי הג’קוזי כדי לנטרל חיידקים ובקטריות באופן מיידי.
חשוב לציין שפילטר לג’קוזי לא מבטל את הצורך בהכנסת חומרים לג’קוזי.
החומרים הם אקטיביים ומנטרלים בקטריות וחיידקים באופן מידי לעומת הסננים שהם מבצעים ניקוי פסיבי ומתמשך.

למערכת ג’קוזי לגינה שני סוגי פילטרים עיקרים, פילטר חול ופילטר קרטריג’.

פילטר לג’קוזי נייר (קרטריג’)

סנן קרטריג’ עשוי מנייר מיוחד אשר לוכד את הלכלוך, השיערות והמזיקים  במהלך זרימת המים בג’קוזי. המים עוברים דרך מערכת הסינון והלכלוך נלכד בתוך הנייר המיוחד של הסנן. ככל שהג’קוזי פועל יותר כך יותר מים עוברים דרך מערכת הסינון מה שמוביל למים נקיים יותר. רוב מערכות  הספא בעלות מערכות סינון אוטומטיות כלומר יש להם פעולת מנוע נפרדת אך ורק לסינון כך גם כשאתם לא נמצאים בג’קוזי יש זמני סינון קבועים אשר אחראים על שמירת מי הג’קוזי שלכם נקיים מלכלוך.
פילטר לג’קוזי קרטריג’ יכול להגיע בכמה וכמה מידות. המידות משתנות לפי סוג הג’קוזי וכמות המים שיש בג’קוזי. ככל שיש יותר מים בג’קוזי ככה הסנן יהיה יותר גדול.
כל פילטר לג’קוזי  יכול להגיע בכמה רמות צפיפות (
Square fitSQF)  . רמות הצפיפות הנפוצות ביותר הן 25SQF ו-50SQF רמת הצפיפות קובעת את כמות הלכלוכים אשר יכולים להיתפס בתוך הפילטר לג’קוזי.
ככל שצפיפות הסנן גבוהה יותר כך הסנן לוכד יותר לכלוך.

סנן קרטריג’ יכול להגיע בדרך כלל בשני סוגים פילטר קרטריג’ רגיל ופילטר קרטריג’ אנטי בקטריאלי ניתן להבדיל בניהם לפי הצבעים הרגיל בצבע לבן והאנטי בקטריאלי בצבע כחול. ההבדל בינהן הן שהפילטר קרטריג’ הכחול הוא בעצם סנן אנטי בקטריאלי כלומר, הוא לוכד בקטריות באופן טבעי ובכך הוא שומר על מי הג’קוזי נקיים מחיידקים בנוסף לזה שהוא לוכד גם לכלוך. בדרך כלל סנני קרטריג’ אנטי בקטריאלים מגיעים ברמות צפיפות גבוהות 50SQF  ומעלה. אחת הסיבות היא לגרום למי הג’קוזי שלכם להיות כמה שיותר נקיים ובטוחים לשימוש.

פילטר לג’קוזי קרטריג’ הוא הפילטר הנפוץ ביותר במערכות ג’קוזי – ספא לגינה. ניתן למצוא אותו בבתי אירוח, בתים פרטיים ובכל מערכת ג’קוזי ספא לגינה אשר תראו. סנן קרטריג’ הוא הברירת מחדל של הג’קוזי.

את הפילטר לג’קוזי קרטריג’ מומולץ לנקות פעם בשלושה שבועות.יש להוציא את הפילטר מהג’קוזי ולשטוף אותו במים נקיים ולהוציא ממנו את כל הלכלוך אשר תקוע בין ניירות הפילטר.

פילטר קרטריג'

Pleatco-Pure

חברת MTI היא היבואנית הרשמית של חברת Pleatco Pure  החברה המובילה בעולם לייצור סנני קרטריג’ לג’קוזי לגינה. החברה מיצרת מגוון רחב של פילטרים המיוצרים כולם בארצות הברית  המסננים את מי הג’קוזי ותורמים לטיהור המים ולמראה מים נקי.
הפילטרים של
Pleatco Pure  בעלי פטנט ייחודי המאפשר זרימה חופשית של מי הג’קוזי ובכך הם לא מאמצים את המנוע.

MTI  מייבאת את רוב סוגי הסננים המתאימים כמעט לכל המותגים המצויים בשוק. ניתן למצוא פילטרים במגוון גדלים ורמות צפיפות. בכך, החברה יכולה לתת את המענה הרחב ביותר לכל לקוחותיה.

מסנן לג'קוזי

פילטר לג’קוזי – מסנן חול

הסוג השני של הסינון האפשרי לג’קוזי הוא פילטר חול.
פילטר חול הוא מיכל אשר נמצא מחוץ לג’קוזי ובעצם הצנרת של הג’קוזי מחוברת אליו.
כלומר, כל המים של הג’קוזי עוברים דרך הפילטר חול ואז חוזרים למערכת הג’קוזי. היתרון של הפילטר חול שהוא יכול להכיל קיבולת גדולה של מים והוא מסוגל לסנן את המים בצורה טובה יותר.

פילטר חול מדמה את פעולת הים שמנקה את עצמו בעזרת החול שבחוף. מי הגלים מתנפצים על החוף ובכך השומן והלכלוך שבים נשאר בחוף והמים חוזרים אל הים נקיים. הפילטר מבצע פעולה דומה המים זורמים למיכל המלא בזכוכית, חול או בזלת והלכלוך והשומן נשארים בתוך הפילטר.

פילטר חול מיוצר או מפלסטיק או מפיברגלאס שזור. הפילטר חול המומלץ הוא מפיברגלאס כיוון שפיברגלאס עמיד יותר מפלסטיק רגיל ויכול לעמוד בלחצים גבוהים יותר. בנוסף, פיברגלאס עמיד בטמפרטורות גבוהות המתאימות לג’קוזי שהמים בו חמים. לעומת הפלסטיק שבטמפרטורות גבוהות משחרר חומרים מסוכנים.

החומר שנמצא בפילטר חול יכול להיות חול, בזלת או זכוכית מיוחדת (מצע סינון) אשר מותאמת לניקוי מים.
החומר המומלץ ביותר הוא זכוכית הזכוכית לוכדת את הכי הרבה לכלוך מבין שלושת החומרים.
לזכוכית יש כמה יתרונות:
– תדירות החלפת הזכוכית היא הנמוכה ביותר הזכוכית יכולה להחזיק בפילטר ל- 8 שנים ואף יותר.
– הזכוכית מונעת ריחות לא נעימים של המים.
– הזכוכית לוכדת את השומן ואת הלכלוך בצורה הטובה ביותר.

פילטר חול ניתן למצוא בבית הלקוח הפרטי בבתי אירוח, צימרים ומכונות ספא(מקומות חצי ציבוריים) ובבתי מלון בריכות קהילתיות (מקומות ציבוריים) כיוון שהוא דורש פחות תחזוקה מפילטר קרטריג’. לעומת פילטר קרטריג’ הדורש קצת יותר תחזוקה הכוללת הוצאת הפילטר ולשטוף אותו היטב כדי לנקות את הלכלוך. בפילטר חול יש את האופציה של ביצוע שטיפה לפילטר הפעולה בעצם מוציאה חלק ממי הספא ובו בזמן מנקה את הלכלוך מהפילטר. בנוסף, פילטר חול יכול לנקות כמות גדולה יותר של מים בפחות זמן.

MTI מייבאת מגוון סוגים של פילטר חול במגוון גדלים ומספקת ללקוחותיה את הפילטר עם זכוכית. בכך היא מבטיחה שהמים של הלקוח יהיו נקיים ומטוהרים מלכלוך.

פילטר חול

סנן חול מתאים גם לבריכות ואפילו מומלץ לבריכות פרטיות וגם ציבוריות.
סנן חול מונע התעסקות עם פילטר קרטריג’ ומתיר את המים נקיים.
המומחים של
MTI יודעים להתאים ללקוח את סוג הפילטר אשר הוא צריך לפי כמות המים אשר יש בספא או בבריכת הלקוח ולהבטיח שהמים יהיו נקיים ומטוהרים.